درحال بار گذاری
img-bg
آپدیت شده در تاریخ : ۱۹ بهمن ۱۳۹۸قوانین و خط مشی حاکم بر زنجیره تامین هوشمند قرارداد های هوشمند روشن ضمیر

قرارداد حاضر براساس ماده ۱۰ قانون مدنی، و با تابعیت از کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران به صورت عام و قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲ و آیین نامه های مربوطه و قانون جرایم رایانه ای به صورت خاص، از تاریخ ثبت سفارش (قرارداد های هوشمندر دارای مشخصات ثبت شده در بانک اطلاعاتی روشن ضمیر) از طریق سایت rowshanzamir.com و یا حضوری و یا تلفنی و یا هر روش دیگری به رسمیت قانونی خواهد رسید. لازم به ذکر است قوانین و مقررات مندرج در این بخش برای تمامی کاربران و بازدیدکنندگان سایت لازم الاجرا بوده و هر گونه استفاده از سایت و سایر بخش های مجموعه روشن ضمیر به منزله قبول آن میباشد. قرارداد حاضر متضمن کلیه توافقات طرفین بوده و توافقات و اظهارات پیشین، اعم از شفاهی و کتبی، در ارتباط با موضوع این قرارداد از تاریخ انعقاد، فاقد هرگونه اثر خواهد بود.

اصطلاحاتی که در این قوانین و قرارداد به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است:

- پلتفرم: منظور تمام بخش های مجموعه روشن ضمیر اعم از سایت - اپلیکیشن ومحل زنجیره تامین هوشمند روشن ضمیر است که در ایران مدیریت شده و فعالیت می کنند و تابع کلیه قوانین جمهوری اسلامی ایران به صورت عام و قانون جرایم رایانه ای و تجارت الکترونیک و قانون حمایت حقوق مصرف کننده به صورت خاص می باشد.

- فروشگاه اینترنتی روشن ضمیر: وب سایت با آدرس اینترنتی www.rowshanzamir.com و نسخه موبایل آن می باشد که یک زیرساخت آنلاین است و در در زمینه آموزش، تحقیق، ارائه اطلاعات و خدمات مفید در حوزه اینترنت اشیا فعالیت دارد. کلیه حقوق مادی و معنوی آن متعلق به وب سایت روشن ضمیر می باشد. در واقع هدف اصلی فراهم آوردن مکانی امن و مطمئن جهت اشتغال به صنعت قرارداد های هوشمند ارزهای دیجیتال با کارمزدی منصفانه است.

- شرکت: شرکت نیروگاهی فناوری روشن ضمیر با شماره ثبت 370027 که مجری و مالک پروژه زنجیره تامین هوشمند قرارداد های هوشمند روشن ضمیراست.

- کاربر یا کاربران: شخصی حقیقی یا حقوقی است که از طریق اینترنت به پلتفرم یا درخواست حضوری در محل شرکت یا از طریق سامانه های مخابراتی (ارسال پیامک و پیام رسان ها و غیره) به پلتفرم روشن ضمیر متصل و از خدمات آن بهرمند می شود.

- حساب کاربری: حسابی است که کاربر (خریدار، فروشنده - قرارداد های هوشمندر و یا هر فردی که از خدمات روشن ضمیر استفاده می کند) برای استفاده از خدمات روشن ضمیر ایجاد کرده‌ است و متصل به وب سایت یا سایر بخش های روشن ضمیر است.

- والت: منظور کیف پول اینترنت اشیا است.

- آدرس والت: منظور رشته ای از حروف یا اعداد لاتین است که توسط والت کاربر جهت دریافت یا ارسال اینترنت اشیا در اختیار او قرار می گیرد. این آدرس برای هر اینترنت اشیا ممکن است متفاوت باشد.

- خریدار یا فروشنده: کاربر یا متقاضی خدمات زنجیره تامین هوشمند روشن ضمیر شخصی است که از طریق سامانه روشن ضمیر، ثبت سفارش یا سایر روش های موجود، از خدمات روشن ضمیر استفاده می کند.

- شماره همراه کاربر: شماره همراهی که کاربر جهت ثبت نام در روشن ضمیر ثبت کرده و از طریق ورود کد یک بار مصرف ارسالی از طرف روشن ضمیر، تائید و احراز هویت می شود.

- اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران در اختیار سامانه قرار داده می‌شود اعم از اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد می‌شود و یا اطلاعاتی که به صورت خودکار و در نتیجۀ بهره برداری از خدمات روشن ضمیر در اختیار سامانه قرار گرفته است. مانند (هویت و شماره های تماس کاربران).

- قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران: قانون اساسی، قوانین عادی، آئین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها به صورت عام و قانون جرایم رایانه ای و تجارت الکترونیک و قانون حقوق مصرف کننده به صورت خاص و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر انجام موضوع قرارداد است.

- حساب اجاره ای: حساب کاربری ای را می گویند که فرد متقاضی پس از ایجاد و تایید آن در پلتفرم روشن ضمیر، آن را در اختیار شخص دیگری قرار داده و یا از آن به نفع شخص دیگری بهره برداری می کند.


ماده‌ ۱) احراز هویت کاربران:

ماده‌ ۱) احراز هویت کاربران: براساس تکلیفی که قوانین مطروحه جمهوری اسلامی علی الخصوص قوانین جرایم رایانه ای و تجارت الکترونیک بر عهده فروشندگان فضای مجازی قرار داده است، پلتفرم روشن ضمیر خود را ملزم به احراز هویت متقاضیان قبل از انجام هرگونه خرید و فروش و یا عقد قرارداد اجاره قرارداد های هوشمند می داند. سامانه روشن ضمیر بدون تایید هویت افراد هیچ گونه خدماتی به اشخاص و نهادها و شرکت ها ارائه نخواهد داد.

۱-۱) ارسال مدارک و اطلاعات درخواستی به منزله تایید احراز هویت نبوده و روشن ضمیر این حق را برای خود محفوظ می دارد پس از بررسی اطلاعات و مدارک ارسالی بدون هیچ گونه توضیحی از تائید آن خود داری کرده و احراز هویت کاربر را تائید نکند. تبصره: در صورت عدم تائید احراز هویت از سوی روشن ضمیر تمامی مدارک ارسالی حذف شده و نگهداری نخواهد شد مگر در صورتی که مدارک ارسالی توسط فرستنده دستکاری شده و به قصد کلاهبرداری‌ یا فریب نیروی پشتیبانی روشن ضمیر ارسال شده باشد که این در این صورت شرکت این حق را برای خود محفوظ میداند تا پیگیری موضوع از طریق مراجع قانونی مدارک را نزد خود نگهداری کند.

۱-۲) تمامی تصاویر ارسالی توسط کاربر در این مرحله، بلافاصله پس از بررسی از روی سرور های روشن ضمیر حذف شده و یک نسخه از آن تنها به صورت آفلاین و در مکانی امن نگهداری خواهد شد.

۱-۳) مراحل احراز هویت بدین شرح است: الف - ارسال تصویر کارت ملی و متن تعهد نامه توسط کاربر (خریدار یا فروشنده یا قرارداد های هوشمندر) به صورت سلفی

. ب – ارسال تصویر کارت ملی، متن قرارداد و کارت بانکی ای که کاربر قصد پرداخت از آن را دارد به صورت واضح و با کیفیت مناسب

. تبصره: جهت حفظ نکات امنیتی، کاربر هنگام ارسال تصویر سلفی کارت بانکی خود باید تاریخ و CCV2 کارت بانکی خود را در تصویر ارسالی مخدوش نماید و فقط هویت صاحب کارت و شماره کارت خوانا باشد. پ – ارایه شماره تماس ثابت و همراه خریدار که باید طی ارسال کد مخابراتی مراتب صحت آن تایید گردد.

تبصره ۱: جهت تائید شماره ثابت ممکن است لازم باشد تیم پشتیبانی با شماره ثابتی که کاربر ثبت کرده است تماس بگیرد. در مواردی ممکن است قبل از تائید شماره همراه، از کاربر خواسته شود از طریق پیام رسان واتس اپ با یکی از اعضای پشتیبانی تماس تصویری برقرار کند.

تبصره ۲: جهت تائید شماره ثابت کاربر موظف است شخصا از طریق شماره ای که ثبت کرده است پاسخگو باشد.

ت – عدم استفاده از آی پی غیر مجاز توسط کاربر.(در صورت درخواست خدمات به صورت آنلاین).

ث – وارد کردن ایمیل در صفحه ثبت نام (یا تکمیل فرم فروش محصولات در درخواست های حضوری): ایمیل باید به اسم و هویت خود شخص کاربر باشد و از طریق کلیک روی لینک فعالسازی ای که از طرف روشن ضمیر به آن ارسال می گردد تایید شود.

۱-۴) مراحل احراز هویت ممکن است با توجه به تغییر قوانین یا شرایط، تغییر کرده و یا مورد جدیدی به آن اضافه گردد.

۱-۵) استفاده از مدارک و اطلاعات هر فرد دیگری به جز فرد متقاضی ثبت نام (ولو با رضایت ایشان) بر خلاف قوانین بوده و مسئولیت کامل آن بر عهده فرد خاطی می باشد. در صورت نیاز اطلاعات فرد خاطی در اختیار مراجع قانونی ذیصلاح قرار خواهد گرفت.

۱-۶) ممکن است بنا به مورد و حسب صلاحدید و تشخیص روشن ضمیر، جهت تایید حساب کاربری از کاربران درخواست اطلاعات تکمیلی، ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات موجود گردد. در این صورت کاربر مورد درخواست، متعهد به ارائه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام شده از سوی روشن ضمیر خواهد بود. در غیر این صورت وب سایت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائه خدمات به کاربر مذکور خودداری کند.


ماده ٢)معامله اینترنت اشیا با روشن ضمیر:

معاملاتی که میان مشتری و روشن ضمیر انجام میشوند از قوانین و مقرراتی که در ماده ۵ آمده است پیروی می کنند. قوانینی که در ماده ۵ آمده است تنها در مورد معاملات خرید و فروش اینترنت اشیا از روشن ضمیر صدق‌ می‌کند.

٢-۱) در سامانه خرید و فروش ارز روشن ضمیر قیمت اینترنت اشیا توسط بازارهای جهانی مشخص‌ می شود و فروشنده موظف است‌ قبل از ثبت درخواست‌ خود قیمت را بررسی کرده و تنها در صورت موافقت با آن درخواست خود را ثبت کند.

٢-۲) در صورتی که فروشنده‌ اینترنت اشیا را‌ به آدرسی غیر از آدرسی که از طرف روشن ضمیر در اختیار ایشان قرار می گیرد انتقال دهد و یا اینترنت اشیای غیر از اینترنت اشیا‌ مشخص شده برای آن آدرس به آدرس مورد نظر انتقال دهد مسئولیت آن با خود کاربر است.

٢-۳) قیمتی که هنگام ثبت درخواست بهمشتری نمایش داده می شود، قیمت لحظه ای‌ آن اینترنت اشیا است و تا لحظه ای‌ که اینترنت اشیای که کاربر انتقال می دهد روی شبکه به طور کامل تائید نشده است (Confirm) این قیمت بر حسب تغییرات قیمت جهانی به صورت لحظه ای‌ بروز رسانی میشود، بنابر این قیمت فروش در لحظه تائید نهایی اینترنت اشیا روی شبکه نهایی می شود.

٢-۴) بلافاصله پس از تائید نهایی اینترنت اشیا روی شبکه معامله نهایی تلقی شده و امکان لغو آن توسط کاربر وجود ندارد.

٢-۵) تا زمان تائید درخواست معامله توسط ادمین روشن ضمیر کاربر نمیتواند اینترنت اشیا را انتقال دهد و بنابر شرایط موجود، روشن ضمیر ممکن است بدون اینکه ملزم به توضیح باشد درخواست فروش‌ را تائید نکند.


ماده ٣) پرداخت ها و تسویه حساب:

٣-۱) کارمزد روشن ضمیر در هر معامله نیم درصد از حجم اینترنت اشیا معامله است.

تبصره: کارمزد روشن ضمیرممکن است در طول زمان تغییر کند که در این صورت پس از بروزرسانی مبلغ کارمزد در قوانین سایت، برای تمام معاملات مبلغ جدید اعمال خواهد شد. از لحظه بروزرسانی مبلغ کارمزد در پرتال، انجام هر گونه فعالیت در سایت به منزله پذیرش‌ آن از جانب کاربر خواهد بود. ٣-۲) تمامی تراکنش های مالی در سامانه روشن ضمیر باید تنها از طریق حساب بانکی خود کاربر که قبلا در سامانه تاید شده است انجام گردد. در صورت استفاده از حساب بانکی شخصی دیگر و یا حساب بانکی تائید نشده اکانت کاربر مسدود شده و تمام عواقب آن بر عهده ایشان خواهد بود.

٣-۳) تمامی مسئولیت مبالغی که از جانب کاربر چه از طریق آنلاین و یا چه از طریق هر روش دیگری به حساب های معرفی شده از طرف روشن ضمیر واریز می گردد با خود مشتری است و در صورتی که به هر دلیلی از‌ جمله اشکال در‌ منبع پولی که کاربر واریز می کند مشکلی برای روشن ضمیر ایجاد شود روشن ضمیر مجاز است حساب کاربری وی را مسدود کرده و موجودی آن را تا زمان رفع کامل مشکل ایجاد شده و در راستای جبران ضرر و زیان احتمالی به روشن ضمیر مسدود کند، علاوه بر این کاربر موظف است هر گونه ضرر و زیان مادی و یا معنوی ای که به شرکت وارد میگردد را جبران کند.

٣-۴) هزینه انتقال وجه (کمیسیون انتقال بانک و یا درگاه پرداخت آنلاینی که روشن ضمیر استفاده می کند) به روشن ضمیر با کاربر است.

٣-۵) تسویه حساب های روشن ضمیر در روزهای غیر تعطیل چند نوبت در روز و از طریق پایا واریز میگردد. روشن ضمیر همواره سعی می کند حتی در روزهای تعطیل حداقل یک بار تسویه حساب ها را واریز کند اما در مورد صدور تسویه حساب در روزهای تعطیل هیچ ضمانتی وجود ندارد. تبصره ۲: در صورتی که انجام تسویه حساب به دلیل مشکلات سیستم بانکی به تعویق بیفتد، هیچ گونه مسئولیتی متوجه روشن ضمیر نخواهد بود. تبصره ۳: در صورتی که واریز وجه به دلیل مشکلات احتمالی بانک و یا حساب بانکی ای که کاربر ثبت کرده است (مثلا مسدودیت حساب بانکی کاربر و یا ارائه اطلاعات اشتباه توسط کاربر) با مشکل مواجه شود مسئولیت آن با خود کاربر بوده و هیچ مسئولیتی متوجه روشن ضمیر نخواهد بود.

٣-۶) کاربر موظف است قبل از ثبت درخواست تسویه حساب، شماره شبای حساب بانکی ای که قبلا تائید شده است را ثبت کند و تا زمانی که شماره شبای حساب پیش فرض کاربر ثبت نشده باشد امکان ثبت تسویه حساب وجود نخواهد داشت.

٣-۷) در صورتی که کاربر بیش از یک حساب بانکی تائید شده داشته باشد، تسویه حساب تنها به حساب بانکی ای که کاربر بعنوان حساب پیش فرض ثبت کرده است واریز خواهد شد.


ماده ۴)

کلیه فعالیت های این مجموعه در حوزه ارزهای‌دیجیتال و از محل درآمدهای قانونی مشتریان خود بوده و هیچ گونه ارتباطی با ارز فیزیکی، اسکناس یا حواله ندارد و اساساً خدمات مربوط به صرافی را ارایه نمی نماید. این مجموعه تحت هیچ شرایطی در حوزه فعالیت مرتبط با خدمات پرداخت ها از جمله خرید و فروش و اعلام نرخ ارز فیزیکی (اسکناس یا حواله و غیره) ورود پیدا نکرده و نخواهد کرد.


ماده ٥)

هر گونه اقدامی از سوی کاربر که منجر به ورود خسارت به شهرت، اعتبار و دارایی‌ های پلتفرم روشن ضمیر شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی خواهد شد و روشن ضمیر این حق را برای خود محفوظ می‌داند که حساب کاربر خاطی را مسدود کند و در صورت نیاز، علیه شخص اقدام قانونی انجام دهد و خسارت و حقوق قانونی خود را مطالبه کند


ماده ٦)

با استفاده از خدمات روشن ضمیر کاربران (خریداران و فروشندگان و قرارداد های هوشمندرها) می‌پذیرند و موظف می‌باشند که از این خدمات برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی ای که طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران مشخص‌ شده است و یا خلاف شرع یا مخالف با عرف جامعه است استفاده نکنند. در صورت مشاهده موارد غیر قانونی همه مسئولیت های ناشی از اعمال غیر قانونی با کاربر خاطی است. روشن ضمیر هیچ گونه مسئولیتی در قبال استفاده نادرست کاربران از ارز های دیجیتال ندارد و در صورتی که آگاه گردد خریدار خدمات خریداری شده را در وب سایت های غیر قانونی علی الخصوص سایت های قمار و شرط بندی و از این دست موارد استفاده می کند، می تواند حساب کاربری فرد خاطی را مسدود و وی را به محاکم صالحه قانونی معرفی نماید


ماده ٧)

ارسال و تبادل هر گونه اطلاعات تماس، تبلیغ، معرفی هر گونه سایت یا نرم افزار و نیز ارسال پیام انبوه به سایر کاربران از طریق پلتفرم روشن ضمیر و یا از هر طریق دیگری مجاز نمی باشد و‌ اکانت کاربر خاطی مسدود خواهد شد


ماده ٨)

مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی قانون جرایم رایانه ای (ارتکاب جرم) و قوانین مدنی و تجارت الکترونیک باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و روشن ضمیر هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و می‌تواند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری متخلف، از طریق مراجع ذیصلاح، اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی شرکت به عمل آورد.

تبصره: چنانچه به موجب این قرارداد از جانب کاربر خسارتی به روشن ضمیر یا مشتری نهایی وارد آید، کاربر ضامن جبران خسارت می باشد و قابل پیگیری در مراجع ذیصلاح جمهوری اسلامی ایران است.


ماده ٩)

انتشار و کپی کردن محتوای خدمات روشن ضمیر بدون اجازه کتبی از وب سایت غیر قانونی بوده و کاربری که خلاف حقوق معنوی و مادی وب سایت اقدام نماید مورد تعقیب قضایی و کیفری توسط روشن ضمیر قرار خواهد گرفت.


ماده ١٠) مسئولیت و تعهدات روشن ضمیر :

١٠-۱) روشن ضمیر با تمام امکانات خود از جمله مرکز تماس ٢٤ ساعته ، سیستم پشتیبانی از طریق تیکت و واحد رسیدگی به شکایات، تمامی تلاش خود را جهت جلب رضایت کاربران، رفع اختلالات ایجاد شده در سامانه و رسیدگی به شکایات کاربران در جهت ایجاد صلح و سازش فی ما بین انجام خواهد داد.

تبصره: هر چند تیم فنی روشن ضمیر تمام تلاش خود را در جهت ارائه خدمات، بدون کمی و کاستی به کار خواهد بست اما برخی یا تمامی خدمات و سرویس هایی که از جانب روشن ضمیر ارائه می گردد ممکن است دارای کمی یا کاستی و یا مشکلات فنی باشد که روشن ضمیر آن ها را به همان شکلی که است ارائه کرده و هیچ گونه مسئولیتی در قبال مشکلات احتمالی سخت افزاری یا نرم افزاری ندارد‌.

١٠-۲) تمامی اطلاعات کاربران به عنوان اطلاعات محرمانه نزد وب سایت محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام ذیصلاح قضایی. بنابراین در صورت درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، روشن ضمیر مکلف به ارائه اطلاعات درخواستی به مراجع مذکور می‌باشد


ماده ١١) حل اختلاف:

در صورت بروز هرگونه اختلاف در رابطه با قرارداد و یا در تفسیر مفاد آن، از جمله انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن، ابتدا طرفین تلاش می کنند تا از طریق مذاکره، صلح و سازش مورد را مرتفع نقرارداد های هوشمندد. در صورت لاینحل باقی ماندن، مورد اختلاف در مراجع ذیصلاح قانونی قابل پیگیری می باشد و رای نهایی صادره ایشان برای طرفین لازم الاجرا خواهد بود.

تبصره: در زمان بروز اختلاف، در صورت توافق طرفین، دو طرف به انجام تعهدات اوليه خود بر اساس قرارداد تا حل مناقشه ادامه می دهند، در غیر این صورت، تا زمان حل و فصل کامل موضوع اختلاف، تعهدات طرفین متوقف خواهد شد


ماده ١٢) تفسير قرارداد:

در صورتی که به موجب حکم دادگاه یا قوانین جاری کشور، هر یک از مقررات این قرارداد نامعتبر شناخته شود، اولاً خدشه‌ای به سایر مفاد قرارداد وارد نشده و ثانیاً پیشنهاد روشن ضمیر در خصوص اجرای سایر مفاد قرارداد به نحوی که بیشترین تطابق را با اراده اولیه طرفین داشته باشد، پذیرفته خواهد شد. عدم اعمال هر یک از حقوق روشن ضمیر (مصرح در این قرارداد) به منزله انصراف از حق اعمال و اجرای آن در آینده نخواهد بود


ماده ١٣) تغییر قوانین روشن ضمیر:

کاربر با ثبت نام در اپلیکیشن یا وب سایت روشن ضمیر و همچنین با هر بار استفاده از خدمات این پلتفرم می‌پذیرد که قوانین و مقررات جاری روشن ضمیر را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی آن را پذیرفته‌ است. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییر کند، بنابراین استفاده مستمر کاربران از اپلیکیشن ها و یا وب سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.

تبصره: در صورتی که پس از انعقاد این قرارداد هر گونه تغییری در قوانین روشن ضمیر که در وب سایت آن آمده است صورت بگیرد، شرح آن از طریق‌ ایمیل و/یا خبرنامه و/یا وبلاگ روشن ضمیر به کاربران اطلاع رسانی خواهد شد


متن قرارداد برای شما مبهم است؟

شما میتوانید ۲۴/۷ شبانه روز با مرکز پشتیبانی ما در تماس باشید

6311 2282 098 support@rowshanzamir.com ارسال پیام