درحال بار گذاری
img-bg
پاسخ به سوالات احتمالی شماشفافنامه مزرعه استخراج ارز دیجیتال روشن ضمیر

در این بخش سعی کردیم تا سوالات احتمالی شما را در قالب یک شفافنامه پاسخ دهیم. بدیهی است که سوالات و ابهاماتی خواهید داشت که در این صفحه پیدا نکنید. جهت مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد خدمات مختلف فارم ماینینگ روشن ضمیر از گزینه های زیر استفاده نمایید و برای دریافت اطلاعات و راهنمایی های بیشتر با ما در ارتباط باشید.

ماین اشتراکی

از طریق ماینینگ اشتراکی شما به اندازه سرمایه خود می توانید به استخراج ارز دیجیتال بپردازید. کافی است مقدار سرمایه خود را تعیین کرده تا به همان اندازه به شما قدرت ماینینگ بدهیم.

ادامه مطلب
اجاره مزرعه

اگر تعداد زیادی ماینر یا سرمایه بالایی دارید و میخواهید در حوزه ماینینگ فعالیت کنید نگران راه اندازی فارم ماینینگ نباشید. فارم روشن ضمیر با تمام امکانات در خدمت ماینر های شماست.

ادامه مطلب
خرید و فروش ماینر

در صورتی که میخواهید ماینر بخرید یا ماینر هایی برای فروش دارید می توانید از طریق فروشگاه ماینر روشن ضمیر اقدام به خرید و فروش انواع دستگاه های ماینر کنید.

ادامه مطلب
خرید و فروش ارز دیجیتال

تبدیل ارز دیجیتال به ریال و برعکس گاهی دردسر ساز و حتی غیرممکن می شود. اکسچنج ارز دیجیتال دیجی تالار به عنوان همکار استراتژیک روشن ضمیر آماده خرید یا فروش ارز دیجیتال شماست.

ادامه مطلب
 • فارم ماینینگ یا مزرعه استخراج ارز دیجیتال چیست؟

  فارم (Farm) کلمه انگلیسی به معنای مزرعه است. در واقع فارم ماینینگ به معنای مزرعه استخراج می باشد. با توجه به درآمد حاصل از ماینینگ بسیاری از سرمایه گذاران تصمیم گرفتند تعداد دستگاه های خود را افزایش دهند تا بتوانند درآمد بیشتری کسب کنند. اما نکته اینجاست که دستگاه های ماینینگ دارای صدا و مصرف برق زیادی می باشند، بنابراین نمی توان تعداد زیادی از دستگاه های ماینینگ را در کنار هم و در خانه یا مناطق مسکونی و اداری نگهداری کرد. پس سرمایه گذاران در مقیاس های بزرگ تر، سوله هایی را برای این کار در نظر گرفتند که بعدها این سوله ها به فارم ماینینگ معروف شدند. در واقع فارم ماینینگ یا مزرعه استخراج ارز دیجیتال به مکان هایی با صدها یا هزاران دستگاه برای استخراج بیت کوین یا ارز دیجیتال می گویند.

  مزارع استخراج شرایط خاص خود را دارند و معمولا خارج از شهر هستند تا صدای تولیدی آنها، کسی را اذیت نکند و همچنین در هزینه برق صرفه جویی شود. پس از مدتی بسیاری از فارم ها در مناطق سردسیر ایجاد شدند تا در هزینه های تامین تهویه و خنک کننده صرفه جویی شود. هزینه برق هر کشور برای استخراج بیت کوین و ارزهای دیجیتال متفاوت است و با توجه به اینکه دولت تعرفه برق استخراج بیت کوین را اعلام کرد، حال هر شخصی که بخواهد به ایجاد فارم ماینینگ یا این عملیات در داخل کشور بپردازد باید طبق شرایط قانونی پیش رود.

 • ماین اشتراکی چیست؟

  کلود ماینینگ به آن دسته از خدمات و شرکت‌هایی اطلاق می‌شود که قدرت پردازش سخت‌افزارشان را به شما می‌فروشند و کارهای مربوط به استخراج و نگه‌داری تجهیزات را انجام می‌دهند. در واقع کلود ماینینگ بدان معناست که شما بدون خریداری تجهیزات سخت‌افزاری گران‌قیمت، از راه دور و به‌صورت اشتراکی و از راه دور اقدام به استخراج ارزهای دیجیتال می‌کنید. با این کار تنها چیزی که نیاز دارید فقط یک رایانه یا گوشی موبایل خواهد بود تا به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کرده و سودتان را مشاهده کنید.

 • اجاره فارم ماینینگ چیست؟

  بسیاری فکر می کنند که با یک یا چند دستگاه ماینر می توانند فارم ماینینگ ایجاد کنند و به سود های کلان برسند. در صورتی که برای راه اندازی یک فارم ماینینگ نیاز به تعداد زیادی ماینر و زیرساخت های مختلفی است. در واقع این نوع روش استخراج، ماینینگ برای مصارف خانگی و شخصی محسوب می شود. همچنین با توجه به اینکه این حوزه در ایران قانونمند شده است، برای هر اقدامی در این زمینه باید از طریق مراجع قانونی و روش های اعلام شده اقدام به استخراج نمایید، در غیر این صورت کار شما غیر قانونی است و به عنوان متخلف و مجرم با افراد برخورد قانونی می شود.

 • سختی استخراج چیست؟

  شبکه یک ارز رمزنگار به طور خودکار سختی مسائلی را که باید حل شوند، تغییر می دهد. این امر تضمین می کند که ارز با یک سرعت ثابت منتشر شود. اگر تعداد استخراج کنندگان شبکه زیاد شود، سختی افزایش می یابد. اگر استخراج کنندگان کمی شبکه را حفظ کنند، حل مسائل شبکه تقریبا آسان خواهد بود. سختی یک ارز از میزان سودآوری استخراجش نیز تاثیر می پذیرد.

 • هش ریت چیست؟

  هش ریت (HashRate) یا نرخ هش خروجی تابع هش می‌باشد و در بیت کوین، هش ریت سرعت اتمام عملیات محاسباتی در کد بیت کوین است. هنگام ماینینگ هرچه هش ریت بیشتر باشد بهتر است، زیرا فرصت یافتن بلاک بعدی و‌ دریافت جایزه افزایش می‌یابد.

 • مزرعه ماینینگ روشن ضمیر چه هزینه هایی از من دریافت می کند؟

  در فارم ماینینگ روشن ضمیر تنها هزینه ای که از شما دریافت می کنیم هزینه برق مصرفی است.

  تمام خدمات مزرعه رایگان در اختیار شما قرار می گیرد و صرفا بخش کوچکی از درآمد نهایی شما بعنوان حق الاجرت از شما دریافت خواهد شد.

 • آیا میان من و روشن ضمیر قراردادی عقد می گردد؟

  پاسخ مثبت است. در واقع بدلیل اینکه ما سرمایه شما را دریافت میکنیم تا به نیابت از شما اقدام به استخراج ارز دیجیتال کنیم حق طرفین ایجاب می کند تا یک قرار داد با متن کاملا شفاف و مشخص به امضای هر دو طرف برسد.

  جهت اطلاع از مفاد و بنود قرارداد از صفحه تماس با ما برای ما پیغام بگذارید تا در اسرع وقت مشاورین ما با شما تماس بگیرند.

 • خیر، هر یک از ارزهای دیجیتال از یک الگوریتم خاص پیروی می کنند. مثلا بیت کوین از الگوریتم SHA256 پیروی می کند و دستگاه هایی که برای استخراج بیت کوین طراحی شده اند با این الگوریتم کار می کنند و نمی توانند ارزهایی که از الگوریتم دیگری پیروی می کنند را مستقیماً استخراج کنند.

  اتریوم که در حال حاضر دومین ارز مجازی معتبر دنیاست از الگوریتم Ethash پیروی می کند و دستگاه هایی که برای‌ استخراج اتریوم ساخته شده اند از این الگوریتم استفاده می کنند. یکی دیگر از الگوریتم های رایج Cryptonight است که تعداد زیادی از ارزهای‌ مجازی مثل بایت کوین، مونرو و الکترونیوم از آن پیروی می کنند.

 • درآمد هر دستگاه ماینر چقدر است؟

  درآمد هر دستگاه ماینر متفاوت است و به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. برخی از مهمترین فاکتورهایی که در تعیین درآمد دستگاه ماینر تاثیر گذار هستند عبارتند از: قیمت جهانی‌ ارز مجازی ای که دستگاه استخراج می کند، میزان سختی شبکه (در مورد سختی شبکه در یک مقاله مجزا توضیح خواهیم داد)، قیمت برق مصرفی و نرخ دلار. بنابراین از آنجا که تمام این فاکتورها همواره در حال تغییر هستند نمیتوان عدد مشخصی برای‌ میزان درآمد هر دستگاه مشخص کرد. اما با توجه به قیمت نسبتا پائین برق در ایران همواره ماینینگ یا همان استخراج ارزهای دیجیتال با دستگاه های‌ ماینر به صرفه بوده است.